contact-form-7  **  mfcf7_zl_multiline_files_script  **  jquery  **  slick  **  animejs  **  vikteam_scripts  **  wpcf7-redirect-script  **  wpml-legacy-dropdown-0  **  wp-block-library  ||  contact-form-7  ||  mfcf7_zl_button_style  ||  oxygen  ||  slick-css  ||  vikteam-style  ||  slick-theme  ||  wpcf7-redirect-script-frontend  ||  wpml-legacy-dropdown-0  ||  

Om os

VikTeam blev etableret i Esbjerg i 1997 og har i dag fortsat hovedsæde i Esbjerg på Esbjerg Brygge.

Med 24 års brancheerfaring er VikTeam specialiseret i at udleje læger og sundhedspersonale (herunder sygeplejersker og psykologer) til sundhedssektoren.

VikTeam er et sundhedsfagligt vikarbureau for hele Skandinavien og bemander vikariater i Danmark, Norge, Sverige, Grønland og på Færøerne. Vi bemander både vikariater i primær- og sekundærsektoren, ligesom vi tager specialopgaver ind ved behov. Vi tror på at en af vores fornemmeste opgaver som sundhedsfagligt vikarbureau er at være dér, hvor sundhedsvæsnet har et ekstra behov – og vi er i VikTeam klar til at understøtte vores kunder i sundhedssektoren hvor dette behov opstår.

VikTeam arbejder for, at læger, sundhedspersonale og samarbejdspartnere, der kommer i berøring med VikTeam skal opleve, at vi tager kvalitet seriøst og tilbyder et kompetent samarbejde.

Høj service er en del af VikTeams DNA

I VikTeam er kompetent service i højsædet, når vi skal supportere vores kunder og vikarer. Vores erfarne medarbejdere arbejder for at vores mange kunder og vikarer, skal opleve let at få mødt deres behov – ligegyldigt om det er at finde en vikar til en af vores kunder eller at finde jobmuligheder til vores vikarer.

Alle vores medarbejdere arbejder ud fra en filosofi om at levere en hurtig og effektiv service, da vi af erfaring ved, hvor vigtigt det er for vores samarbejdspartnere at kunne handle hurtigt på behov og efterspørgsel, når de opstår. 

En seriøs samarbejdspartner

Vi går aldrig på kompromis med vores kerneværdi om, at alle parter skal kunne føle sig trygge i vores samarbejde. For at sikre dig den nødvendige tryghed i samarbejdet, er alle vores processer og arbejdsgange certificeret i ISO 9001:2015, hvilket garanterer højeste kvalitet og heraf tryghed i alle procedurer.

Det betyder blandt andet, at der årligt gennemføres kunde- og vikartilfredshedsundersøgelser. Det gør vi for hele tiden at kunne optimere kvaliteten af samarbejdet og de ydelser vi leverer.

Alle medarbejdere i VikTeam følger de skriftligt fastlagte procedurer i samtlige arbejdsprocesser indenfor vikarrekruttering, salg, logistik og økonomi. Vi sætter en ære i at leve op til de høje interne kvalitetsmål, der er opstillet på en række forskellige områder. For eksempel er det et kvalitetsmål, at leveringssikkerheden er på min. 99%. Den ene procent op til 100% viser et meget lavt sygefravær og at en aftale med VikTeam er stabil. Vores nuværende leveringssikkerhed ligger på 99,7%.

Mød vores dygtige og kompetente team

Vores erfarne og dygtige medarbejdere sidder altid klar til at hjælpe dig, så har du brug for at kontakte en medarbejder hos VikTeam, kan du finde det direkte telefonnummer og email-adresse her:

Ulla Søgaard Schmidt

Bogholder

Tanja Clausen

Finance Manager

Maria Orry

Business Support medarbejder
Tlf.: +45 4412 9412
E-mail: maria@vikteam.dk

Tine Hald Vælds

Koordinator
Tlf.: +45 7914 1102
E-mail: tine@vikteam.dk

Lene Sejbjerg Andersen

Kunde- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 7914 1105
E-mail: la@vikteam.dk

Lene Juhl

Kunde- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 7914 1110
E-mail: lene@vikteam.dk

Stine Sevel

Kunde- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 7914 1109
E-mail: stine@vikteam.dk
Mobil: +45 2154 2128

Søren Schou

Kunde- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 7914 1111
E-mail: sosc@vikteam.dk
Mobil: +45 8140 1047

Jens Stigsen

Kunde- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 7914 1112
E-mail: jens@vikteam.dk
Mobil: +45 4096 9727

Nanna Schøn Østergaard

Salgs- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 4412 7293
E-mail: Nanna@vikteam.dk

Lena Rosenkilde

Kunde- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 4412 6626
E-mail: lena@vikteam.dk

Mads Bork

Kunde- og rekrutteringsansvarlig
Tlf.: +45 7914 1108
E-mail: Mads@vikteam.dk
Mobil: +45 4412 9827

Terje Pettersen

Markedschef
Tlf.: +45 2256 3900
E-mail: Terje@vikteam.dk

Stefan Perrson

Senior salgs- og rekrutteringskonsulent
Tlf.: stefan@vikteam.dk
E-mail: +46 730 504 408

Michelle Møller

Business Support Manager
E-mail: mimo@alleslaegehus.dk
Mobil: +45 4011 8220

Kamilla Thuesen

Kunde- og rekrutteringschef
Tlf.: +45 7914 1107
E-mail: kamilla@vikteam.dk
Mobil: +45 2427 4722

Helle Marlene Lorentzen

HR- og udviklingsdirektør
E-mail: helle@vikteam.dk
Mobil: +45 3015 2342

Audun Mork

Direktør, VikTeam Norge
Tlf.: 0047 92842845
E-mail: mork@vikteam.dk

Christian Kjærbo Hansen

Administrerende direktør, VikTeam
E-mail: ch@wecarehld.dk
Mobil: +45 2987 9608